Moda

Neverfull czy Speedy?

neverfull mm speedy b 25 mini pochette louis vuitton

Kiedy po głowie zaczęła mi krążyć myśl o zakupie pierwszej torebki Louis Vuitton, z marszu odrzuciłam model Speedy. Czemu? Nie podobało mi się to, że kiedy jest w niej sporo rzeczy, dół torebki “obwisa”. Efekt ten, patrząc po zdjęciach wydawał się tym większy, im większa torebka (Speedy występuje w wielu rozmiarach od 25cm długości do 40cm, co 5cm). Neverfull natomiast od razu zdobył moje serce i okazało się, że był to nad wyraz trafiony zakup! Dziś opowiem Wam, jak sprawdził mi się Neverfull – tę torebkę mam już ponad rok. Pokażę Wam też moją nową Speedy – używam jej już prawie dwa miesiące, więc opowiem Wam o tym, jak się ją nosi i jak sprawdza się w użyciu. Powiem Wam też, dlaczego jednak podjęłam decyzję o jej zakupie.

Styl życia i torebki

Mój obecny styl życia to nie moda i uroda. To malutkie dziecko, spacery z wózkiem, gotowanie, sprzątanie, wyjazdy z malcem i mężem, a do tego praca. Pracuję po kilkanaście godzin w tygodniu, po 3-4 godziny dziennie. Na głowie mam mnóstwo spraw, więc nie myślę za wiele o stylizacjach. Dlaczego o tym piszę? Bo uważam, że zarówno ubrania, jak i torebki jakie nosimy, najlepiej dopasowywać jest do naszego aktualnego stylu życia! A że noszę głównie te dwie torebki, na zmianę, to mój wybór codzienny jest niezbyt skomplikowany: Neverfull lub Speedy.

Neverfull MM Damier Ebene to moja ulubiona torebka…

Neverfull do tej pory był moją idealną torebką codzienną – i nadal nią jest!

neverfull mm louis vuitton lv

Kiedy biegnę do pracy wrzucam do torebki mój portfel, planner, telefon, kosmetyki, kubek termiczny, czasem zabieram laptop i ładowarkę. I wciąż pozostaje sporo miejsca. Mam dwie torebki Neverfull, w tym samym rozmiarze. Szczerze mówiąc mojej monogramowej wersji nie użyłam ani razu i leży sobie w szafie już prawie rok… Dlaczego? Z wygody czyli z powodu tego, że Neverfull w kratkę Damier nie wymaga ani trochę uwagi – odporność na deszcz i zadrapania to wielkie zalety tej torebki. Nie jedyne rzecz jasna. Pojemność i wygoda użytkowania z powodu jej kształtu to kolejne. Dobrze przemyślana konstrukcja z zasuwaną kieszonką i d-ringiem zwiększają bezpieczeństwo tej otwartej torebki. Uwielbiam ją na co dzień, kiedy potrzebne mi jest miejsce na te wszystkie rzeczy, uwielbiam ją na wyjazdy bo mieszczę w niej to, co chcę mieć pod ręką.

Poniżej zdjęcia Neverfulla po ponad roku intensywnego użytkowania – korzystałam z tej torebki przez długi czas praktycznie codziennie.

vuitton neverfull mm 1

neverfull mm strap after use

Ale potrzebuję też innej – na inne okazje

Marka Louis Vuitton ujęła mnie Neverfullem. Na tyle, że kupiłam drugi, taki sam model – tyle że w monogram (i kiedyś na pewno będę ją nosić) . Ten model torebki sprawdza się super i jako że uwielbiam jakość LV nosiłam ją aż za często. A nie na wszystkie okazje jest przecież odpowiednia. Brakowało mi niewielkiej torebki, którą mogłabym zabierać np. na kolacje, na dłuższe wyjścia na spacer czy do galerii. Neverfull nie jest torebką ani elegancką, ani zbyt wygodną do dłuższego noszenia na ramieniu. Potrzebowałam torebki odpowiedniej do mojego obecnego stylu życia czyli takiej która przetrwa wiele i będzie wygodna w noszeniu. Wiedziałam że będzie to coś od LV, we wzór Damier Ebene. Wahałam się pomiędzy Almą BB, a NeoNoe, Speedy przyszła mi na myśl sporo później. Almę odrzuciłam bo byłaby za mała, NeoNoe za styl boho. Speedy odkryłam dopiero kiedy się przełamałam i dobrze jej przyjrzałam. Został wybór rozmiaru torebki. 30tka mogłaby być za duża i dno mogłoby opadać, a że chciałam torebkę małą postawiłam na 25tkę. I nie żałuję! Jedyna rzecz do której mogę się przyczepić to kłódka – zniszczyła się po bardzo krótkim czasie użytkowania torebki i nie wygląda za dobrze z bliskiej odległości. To raczej dlatego, że ociera się o metalowy zaczep – i on się podniszczył. Wybrałam taki sposób jej używania, więc mówię: trudno. Reszta elementów torebki sprawuje się bez zarzutu.

vuitton speedy b 25 2

vuitton speedy b 25 1

Speedy B 25 – moja druga ulubiona torebka

Cieszę się, że Speedy dołączyła do mojej kolekcji. Mając dużego Neverfulla, Speedy B 25 to świetny wybór! Pasuje tam gdzie Neverfull nie. Jest wygodna w noszeniu długo – na dłuuugich spacerach, wyprawach do galerii handlowej czy wyjazdach. Co do pojemności, spokojnie mieści min. to co na zdjęciu niżej czyli moją mini pochette z kosmetykami, portfel, planner, krem do rąk, telefon i zostaje jeszcze trochę miejsca.

speedy b 25 what fits co miesci

Do Speedy dokupiłam coś jeszcze – spójrzcie na ten piękny brelok!

vuitton key charm LV

Która lepsza – Neverfull czy Speedy?

Myślę że powyżej pośrednio odpowiedziałam na to pytanie 🙂 Torebki są inne i nie da się tego stwierdzić, bo przydają się na zupełnie inne okazje. Jakość wykonania jest prawie identyczna – w końcu to praktycznie ten sam materiał. Różne są uchwyty i pasek od Speedy – w tym modelu są matowe, w Neverfullu bardziej błyszczące. Torebki i akcesoria firmy Louis Vuitton są od jakiegoś czasu moimi ulubionymi – pisałam tutaj o małych akcesoriach tej firmy jakie posiadam. Są to dobrej jakości rzeczy które jak widać na powyższych zdjęciach trzymają się mimo wysokiego stopnia użytkowania (Neverfull). Torebki wykonane są z materiału typu canvas który jak dla mnie jest idealny – dzięki niemu nie trzeba uważać na nie tak jak np. na torebkę ze skóry tłoczonej. Jasne, że płaci się za markę, nie tylko za jakość ale Neverfull czy Speedy to i tak najtańsze torebki tej firmy.

Kto tak jak ja lubi te torebki? Ręka do góry! Dajcie znać jak się u Was sprawdzają!

Udostępnij: