Moda

Torebka Michael Kors Mercer Large po roku użytkowania

kors mercer large

Mimo że torebki Korsa są już od dłuższego czasu aż nazbyt popularne, to jednak w mojej kolekcji uzbierało się ich kilka – mimo że zaczęłam je kupować dopiero 4 lata temu. Mam ich kilka nie bez powodu – torebki tej firmy mają sporo zalet co pokażę na przykładzie torebki o której będę dziś pisać. Opowiem Wam o modelu który mam najkrócej ale który do tej pory był przeze mnie użytkowany przez zdecydowanie największą ilość czasu (dopiero niedawno zamieniłam tę torebkę która była moją codzienną na zupełnie inny model innej firmy – o niej niedługo na blogu). Jest to torebka firmy Michael Kors – model Mercer Large w kolorze Pale Blue.

Charakterystyka torebki Michael Kors Mercer Large

Wymiary torebki bez uchwytów to: 31,5x25x13,5cm. Uchwyty mają wysokość około 15cm – bardzo wygodnie nosi się za nie torebkę.

Torebka w całości wykonana  jest ze skóry, waży więc nieco ponad kilogram. Rodzaje skóry których użyto do jej produkcji to skóra tłoczona i skóra saffiano. Torebkę możemy nosić zarówno za uchwyty, jak i na ramieniu na dłuższym pasku. Pasek ma długość wystarczającą by nosić ją na ramieniu, jednak nie da się jej nosić jako crossbody, do tego zastosowania jest on za krótki. Ma to jednak ogromny plus bo przy trzymaniu torby w ręce pasek nie jest za długi i nie wisi za nisko. Długi pasek jest regulowany, więc jego długość można dopasować idealnie do swoich potrzeb. Pasek jest odpinany, więc można nosić ją też zupełnie bez niego i zrobić z niej typową elegancką torbę biurową.

Detale w tej torebce mają kolor srebrny co mi bardzo odpowiada, bo srebro idealnie komponuje się z jej kolorem i pasuje do biżuterii którą aktualnie noszę przez większość czasu.

mercer large kors

Zalety torebki Mercer Large

Jakość wykonania

Do zalet torebki na pewno należy jakość i precyzja wykonania. Torebki Korsa są naprawdę bardzo porządnie zrobione, widoczna jest tutaj duża dbałość o szczegóły i jakość wykończenia poszczególnych elementów. Detale po roku użytkowania nie straciły swojego blasku, nie zmatowiały zanadto ani w za dużym stopniu nie utraciły swojej powłoki. Skóra pozostała praktycznie taka sama jaka była, poza małym incydentem o którym niżej.

mk mercer large

Materiał z którego wykonana jest torebka, kolor

Torebka wykonana jest ze skóry tłoczonej – wygląda dzięki niej bardzo elegancko, ale ta skóra, o czym już się przekonałam ma jedną solidną wadę (podatność na transfer koloru – o tym niżej). Na ogromny plus zasługuje wykonane ze skóry saffiano – skóry niesamowicie wytrzymałej, odpornej na wszelkie uszkodzenia, a nawet zabrudzenia – wnętrze torebki, a dokładnie jej obie kieszenie otwarte znajdujące się po obu stronach torebki. Skóra saffiano to dla mnie jeden z najlepszych wynalazków, posiadam wykonaną z niej inną torebkę Korsa i jest ona praktycznie niezniszczalna! Kolor tej torebki to Pale Blue. Jest to przepiękny odcień bladego błękitu – jako osoba uwielbiająca pastele jestem w nim wręcz zakochana! Idealnie komponuje się zarówno z szarościami których jestem miłośniczką, czernią, bladym różem ale i mocniejszymi kolorami jak np. fuksja.

michael kors

Budowa i funkcjonalność torebki

Torebka podzielona jest na 3 części – na środku ma zasuwaną na zamek kieszeń, której wielkość jest odpowiednia by trzymać w niej wiele drobnych przedmiotów. Dodatkowo na jednej ze ścian wewnętrznej kieszeni znajduje się dodatkowa zasuwana kieszonka w której można przechowywać cenniejsze przedmioty np. klucze czy pieniądze. Torebka posiada też wygodny zaczep z paskiem umieszczony w wewnętrznej zasuwanej kieszeni. Po bokach środkowej kieszeni znajdują się dodatkowe dwie kieszenie – przegrody, które są otwarte, a do których dostęp jest bardzo dobry. Taki układ torebki jest bardzo wygodny – ważne przedmioty zamykamy w wewnętrznej kieszeni, część rzeczy do których chcemy mieć szybki i łatwy dostęp trzymać możemy w kieszeniach bocznych.

Wady torebki Mercer Large

Zaraz na początku użytkowania tej torebki przekonałam się, że jest ona bardzo podatna na transfer koloru – zwłaszcza z nowych dżinsów… Niestety usunięcie tych plam było bardzo trudne – musiałam posiłkować się gumką do mazania, co w niektórych miejscach trochę uszkodziło skórę i dosłownie spłaszczyło jej piękną strukturę. Co do zaczepu z paskiem znajdującego się w wewnętrznej kieszeni torebki, myślę że mógłby on być dłuższy, a idealnie by było gdyby taki zaczep w formie np. d-ringa znajdował się też przy którejś ze ścian zewnętrznych – takie ringi są bardzo przydatne, zwłaszcza że jednym z lepszych pomysłów na organizację i zachowanie porządku w torebce jest używanie kosmetyczek-kopertówek/etui w których można trzymać różne przedmioty.

kors large

Do wad tej torebki mogę na pewno zaliczyć jej wagę – jednak jest wykonana ze skóry i trudno oczekiwać czegoś innego, bo wiem już że tylko inne materiały ratują sytuację w tym względzie, a skórzana torba nigdy lekka nie będzie.

Jak torebka Mercer Large sprawdza się w codziennym użytkowaniu?

Bardzo dobrze! Nie mogłabym wystawić jej innej oceny bo jest to naprawdę fajna, funkcjonalna torebka idealnie sprawdzająca się w codziennym użytkowaniu. Od momentu kiedy wiem, że podatna jest na transfer koloru który potem jest trudny do usunięcia nie mam problemów z tą torebką. Sama wielkość torebki do tej pory była dla mnie wystarczająca – jest w stanie pomieścić zarówno duży portfel, kubek termiczny, telefon, płaską kosmetyczkę, notes i mnóstwo małych “niezbędnych” przedmiotów. Torebka jest też bardzo wygodna w użytkowaniu – mniej cenne rzeczy można spokojnie trzymać w dużych bocznych kieszeniach, a zamykać w wewnętrznej tylko to co trzeba. Dostęp do wszystkiego w torebce jest bardzo łatwy i wygodny – całe jej wnętrze jest bardzo dobrze przemyślane.

Cieszę się, że wybrałam model Large – torebka występuje też w mniejszym rozmiarze, jednak myślę że dla mnie byłby on stanowczo za mały i o wiele mniej wygodny w użytkowaniu. Nie pogniewałabym się wcale o jeszcze większy model – na pewno przydałby mi się kiedy już Mały będzie na świecie i będę nosić ze sobą dodatkowo pieluszki, mokre chusteczki, kremy, butelkę itp. Na ten czas wybrałam jednak zupełnie inną torebkę, o której niedługo Wam opowiem. Torebka Korsa Mercer Large to na pewno bardzo dobry, elegancki ale nie przesadnie elegancki wybór na co dzień.

Udostępnij: