Dziecko

Zabawki interaktywne 6-12m – ulubione i plany zakupowe

zabawki interkatywne 6-12m ulubione i plany zakupowe

Zabawki, ach te zabawki! Piękne, kolorowe, przykuwające uwagę. A te interaktywne w dodatku są często bardzo ciekawe w działaniu i mocno angażują maluszka! Aż trudno wybrać tylko kilka! Dziś pokażę Wam zabawki interaktywne mojego synka – te które polecam i z których jestem najbardziej zadowolona. Jest ich tylko kilka, bo nie kupuję nadmiernej ilości zabawek – a rzecz jasna Sebek ma też inne ich rodzaje.

Ulubione zabawki interaktywne dla dziecka 6-12m

Odkrywczy domek Dumel

domek odkrywczy dumel

Odkrywczy domek poznałam, kiedy byłam z koleżanką na zakupach – zakupach dla jej córeczki. Wybierała dla niej zabawkę i padło wtedy właśnie na ten domek. Tak mi się spodobał że wiedziałam, że też chcę go mieć – dla mojego malca! To świetna zabawka która na pewno zabawi u nas dłużej! Domek ma dwa tryby – głos i dźwięki/melodyjki. Mnóstwo interaktywnych elementów do przyciskania, przesuwania, obracania to super zabawa i dobry trening dla małych paluszków. Domek jest śliczny, wykonany w bardzo przemyślany sposób, a do tego super bezpieczny nawet dla trochę mniejszego niż roczne dziecka. Sebek ma go od kiedy skończył około 8,5 miesiąca.

Mikrofon Dumel

mikrofon dumel

Fajna, niewielka zabawka, idealna do zabierania w podróż. Gra ładne melodyjki, kilka ich rodzajów. Przyciskiem można dodać do granych melodii dodatkowe dźwięki. Inny przycisk sprawia, że mówiąc czy śpiewając coś do mikrofonu powstaje pogłos, takie jakby echo – jest to ciekawy efekt. Zabawka jest ładna i kolorowa, idealna do rączki maluszka.

Teczuszka maluszka Vtech

Pierwsza interaktywna zabawka Sebka. Strzał w dziesiątkę! Bardzo go ciekawi, uwielbia przyciskać różne kształty, zamykać teczuszkę. Niedawno nauczył się ją sam otwierać. Na tę zabawkę mówię “komp” – bo wygląda jak laptop – ma nawet (dosłownie!) “myszkę”. Trzy tryby – melodyjki, zwierzątka i kształty i mnóstwo opcji głosowych to zabawa, a z czasem i nauka – prawdziwa zabawka edukacyjna! Ta zabawka, tak samo jak domek będzie w użyciu długo – z czasem będzie służyła nauce cyferek, kolorów, kształtów, nazw zwierzątek i dźwięków przez nie wydawanych.

Książka z wierszykami Fisher-Price

ksiazka z wierszykami fisher price

6 ładnych i przyjemnych wierszyków zamkniętych w interaktywnej książeczce. Mój malec uwielbia ją otwierać, zamykać, wciskać przyciski by usłyszeć kolejne śpiewane fragmenty wierszyków i krótkie hasła. Te hasełka są fajne bo z czasem będą pomocne w nauce słówek i nauce rozpoznawania przedmiotów oraz postaci. Zabawka jest bardzo bezpieczna i bardzo ładna. Często zabieramy ją do samochodu, bo jest bardzo poręczna.

Klucze Fisher-Price

klucze fisher price

To prosta ale bardzo przyjemna zabawka – Sebek ma ją już bardzo długo i od początku bardzo ją lubi. Śpiewane rymowanki, mówione hasełka, nauka pierwszych liczb, literek i kolorów. Dodatkowo światełko, 3 gryzaki i przyjemny motyw szczeniaczka . To wszystko sprawia, że ta niewielka zabawka jest bardzo popularna i idealna na przykład jako prezent.

Plany zakupowe

Większością zabawek które pokazałam Sebek będzie bawił się jeszcze dość długo. I teoretycznie nie musiałabym już kupować nowych zabawek tego typu przynajmniej przez kolejne 6 miesięcy. Mam jednak kilka takich które są bardzo fajne i chcę by Sebek je miał.szczeniaczek hipcio statek dumel

Szczeniaczek uczniaczek Fisher-Price

Chciałam go kupić dla swojego dziecka jeszcze kiedy go nie miałam! Ten interaktywny piesek podoba mi się od bardzo dawna i myślę że niedługo przyjdzie na niego czas!

Ciasteczkowy hipcio Dumel

Zabawka prosta ale i ładna i ciekawa. Dwie wersje językowe to dodatkowy plus. Pewnie go kupimy.

Statek piracki Dumel

Ten statek chcę kupić głównie dlatego że uwielbiam motyw piratów 😉 i firmę Dumel. Statek jest śliczny! Ma fajne postaci i melodyjki. Jest to coś zupełnie innego niż domek. Statek ma kółeczka i miejsce na przymocowanie sznureczka do ciągnięcia – to też fajna opcja.

Czy zabawki interaktywne są złe?

Niektórzy demonizują zabawki interaktywne. I rzeczywiście jeśli ktokolwiek zostawiałby dziecko za długo samo z takimi zabawkami na pewno nie byłoby to nic pozytywnego. U mnie to tak nie wygląda, bo a). moje dziecko za długo samo z takimi zabawkami nie posiedzi – po prostu się nimi nudzi, b). zazwyczaj bawi się nimi ze mną, z tatą lub kimś innym. Powiedziałabym nawet, że takie zabawki pobudzają kreatywność rodzica – mi na przykład ułatwiają wymyślenie nowych hasełek czy wersji piosenek. Kiedy coś gotuję lub sprzątam mój synek zazwyczaj jednak woli odkrywać coś innego, jakieś przedmioty domowego użytku np. odkurzacz czy kabel od lampy. Zabawki są rzecz jasna dużo bezpieczniejsze niż takie domowe przedmioty ale wiadomo że malec musi je poznawać więc pozwalam mu na to.

Interaktywne zabawki są więc moim zdaniem fajnym dodatkiem do codzienności maluszka – zwłaszcza takiego w wieku 6-12 miesięcy. Zabawki drewniane są super ale dopiero na później kiedy dziecko jest większe i nie zrobi sobie nimi krzywdy. Same pluszaki czy gryzaki to trochę za mało. Ważna jest różnorodność i tej zasady się trzymam w wyborze zabawek. Bo przesada w którąkolwiek ze stron nigdy nie jest dobra.

Udostępnij: